Soru Cevap

Gözde ödem tedavisi

7 hit 19 Mayıs 2012
Gözde ödem tedavisi
Göz hastalıklarından biri olan ve periorbital ödem tanımlanan bu hastalık gözü çevreleyen bölgede, göz kapağında ve bilhassa da göz çukurunda...

Göz hastalıklarından biri olan ve periorbital ödem tanımlanan bu hastalık gözü çevreleyen bölgede, göz kapağında ve bilhassa da göz çukurunda biranda meydana gelerek hastaların büyük bir endişeye kapılmasına sebep olur. Gözde ödem oluşmasının çeşitli sebepleri bulunduğu için neden tekevvün ettiğini anlamak ve tedaviyi ona öre şekillendirmek amacıyla geniş bir doktor muayenesi gerek görülerek, bazı tetkiklere ihtiyaç duyulabilir.

Gözde ödem çoğu zaman göz enfeksiyonları sebebiyle ortaya çıkıyor olsa da, vücudun su toplaması ya da böbrek rahatsızlıkları gibi ciddi sağlık sorunlarının gösterdiği bir sinyalde olabileceği için hastalığın tanısı ve tedavisi son derece önem arz eder. Gözde oluşan ödemin başlangıç aşamasında ekseri uzmanlar antibiyotik tedavisi verir. Eğer sorun ilerlemiş ise o zaman da damar yolundan verilen ilaçlarla gözde ödem tedavi edilmeye çalışılır.

Bu hastalıkta kesinlikle hastaların kendi başlarına antibiyotik kullanmamalılar. Çünkü hastalığa neden olan bakterinin ve enfeksiyonun türüne göre ilaçlar seçilmektedir. Gözde ödem, hangi bakteri nedeniyle oluştuğuna ve enfeksiyonun ciddiyetine göre değişik antibiyotiklerle tedavi edilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yap

ETİKETLER

GALERİLER
Fethiye  Saklıkent  Gizli  Cennet

Fethiye Saklıkent Gizli Cennet

111 hit 23 Nisan 2014
Masal melodisi: Barselona

Masal melodisi: Barselona

9 hit 15 Mart 2013
Bodrum

Bodrum

26 hit 15 Mart 2013
Çeşme Ilıca Plajı

Çeşme Ilıca Plajı

12 hit 30 Ocak 2013
Amasya gezelim görelim

Amasya gezelim görelim

49 hit 22 Mart 2012
Ortakent Bodrum

Ortakent Bodrum

4 hit 4 Mart 2013
Güzeldere Şelalesi

Güzeldere Şelalesi

13 hit 30 Nisan 2013