Öğretmenlere Kariyer İçin ÖSYM Sınavı Geliyor

57 views Kasım 17, 2013
ÖĞRETMENE KARİYER BASAMAĞI: Taslağa göre, öğretmenlik; “öğretmen, uzman öğretmen ve başöğretmen” olarak kariyer basamaklarına ayrılacak. Öğretmen olabilmek için önce aday...

ÖĞRETMENE KARİYER BASAMAĞI: Taslağa göre, öğretmenlik; “öğretmen, uzman öğretmen ve başöğretmen” olarak kariyer basamaklarına ayrılacak. Öğretmen olabilmek için önce aday ya da stajyer öğretmenlik dönemini başarıyla tamamlama şartı aranacak. Aday öğretmenler ayrıca yazılı sınavdan geçerek öğretmen olabilecek.

* KARİYER İÇİN ÖSYM SINAVI: Kariyer basamaklarını geçmek için ÖSYM tarafından yılda bir kez yapılacak sınavlara girilecek. Sınav puanının yüzde 50’si ile kıdem, eğitim, bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler, iş başarısı puanları ve sınav sonuçlarının ortalama yüzde 50’si esas alınacak. Kariyer basamaklarında yükselecekler değerlendirme puanlarına göre başarı sıralamasına alınacak.

Değerlendirmeye alınmak için sınav tam puanının en az yüzde 60’ını almış olmak şartı aranacak. Tezli Yüksek lisan mezunları uzman öğretmenlik, doktora mezunları ise başöğretmenlik için sınav şartı aranmayacak. Bu öğretmenler diğer ölçütlere göre değerlendirilecek.

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yap

ETİKETLER

GALERİLER
Seni seviyorum diyememek

Seni seviyorum diyememek

11 views Mart 23, 2012
Arkadaşımı kocama önerdim

Arkadaşımı kocama önerdim

8 views Temmuz 6, 2012
Kadınların Kalbini Kazanmak

Kadınların Kalbini Kazanmak

7 views Mayıs 15, 2012
Aşk için gerekli malzemeler

Aşk için gerekli malzemeler

5 views Haziran 19, 2012
İlk Sohbette Aşk

İlk Sohbette Aşk

1 views Haziran 19, 2012
Arkadaşlık Sözleri

Arkadaşlık Sözleri

166 views Temmuz 13, 2013