Yaşlanmayı yavaşlatan 15 mucize yiyecek

146 views Nisan 2, 2017
Yaşlanmak doğal bir süreçtir. Tabi ki hepimiz genç görünmek ve sonsuza dek sağlıklı kalmak isteriz....

İşte size vücudumuzun yaşlanma sürecini yavaşlatacak bazı ipuçları…

1. Ceviz

 

Ceviz inanılmaz bir yaşlanma karşıtı gıda olarak kabul edilir. Omega-3 yağ asitleri açısından yüksektir ve bu yağ asitleri kolesterol seviyenizi düzenler. Ayrıca kalp hastalığı riskini azaltır. Bir de beyninizin yıllarca düzgün bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Ceviz, siz yaşlandıkça vücudunuzu sağlıklı ve enerjik tutmak için gereken magnezyum, demir, çinko, potasyum, selenyum, bakır ve lifleri içerir.

Ceviz, bir atıştırmalık olarak yenebilir veya salatalara, yoğurtlara, hatta ana yemeklere bile eklenebilir. Kalorileri kontrol altında tutmak için yanınızda için bir avuç bulundurmaya dikkat edin.

2. Yaban mersini

 

Antioksidanlar yaşlanmayı yavaşlatır. Yaban mersini ise en iyi antioksidanlardan biridir. Bu antioksidanlar vücudunuzda serbest radikallerin oluşumunu engeller böylece hastalıklara yakalanmaz ve daha genç hissedersiniz.

Ayrıca, yaban mersini, vücudunuzdaki tüm hücrelerin yaşlanmasını önlemeye ve cildinizi genç görünmesini sağlamayan anti-inflamatuar özelliklere de sahiptir.

Yaban mersini ayrıca, artrit riskini azaltabilir, kolestrolü düşürebilir, görme düzeyini artırabilir ve Alzheimer’ı olabildiğince engelleyebilir.

3. Ispanak

 

Ispanak, yaşla ilişkili zihinsel aksaklıkları, göz-görme koşullarını ve kemik bozulmasını azaltmaya yardımcı olan antioksidan kaynağıdır.

Ispanak, cildinizin zararlı ultraviyole ışınlarından korunmasına yardımcı olan C ve E vitaminleri ile beta-karoten içerir; böylece cildiniz yaşlandıkça daha canlı ve sağlıklı kalır.

Buna ek olarak, bu yeşil sebze kardiyovasküler hastalığın önlenmesine, yüksek tansiyon ve kolestrolün düşmesine yardımcı olabilir. Sindirim sisteminde kanser riskini bile azaltabilir.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yap

ETİKETLER