Yaz geldi Uçuşan etekler modada

96 hit 15 Mayıs 2012
Yaz geldi Uçuşan etekler modada
En önemlisi sıcaklarda çok rahat edeceksiniz!  1950’leri hatırlatan kabarık etekler de özellikle gece tercih ediliyor.  İşte etek modelleri… Hem Çingene...

En önemlisi sıcaklarda çok rahat edeceksiniz!  1950’leri hatırlatan kabarık etekler de özellikle gece tercih ediliyor.  İşte etek modelleri…
Hem Çingene giysilerini anımsatan etnik ve bohem, hem de 1950’leri hatırlatan romantik hava bu yaz eteklerde bir araya geldi. Aksesuvardan ayakkabıya kadar her şey gibi, etekler de etnik-otantik tarzın etkisi altında.

Etnik yaz modasının getirdiklerinden biri de, Çingene trendi. Baharlık olan etekler ince kadifeden, yazlık olanlar pamuklu ve keten kumaşlardan üç kat şeklinde dikiliyor. İri desenli, işlemeli, pullu-boncuklu bu etekler, rahatlığı ön planda tutan, bohem görünümü sevenlerin favorisi olacak.

Parçalı, bol eteklerin diz hizasında olanlarına volanlı etek deniyor. Bunlar hem işe giderken, hem de gece çıkarken giymeye uygun modeller.

Bu yazın ikilisi etek ve takı

Mesela haftasonu dışarı çıkarken, çiçekli Çingene etek, parmak arası terlik ve açık renk düz bir atlet bir arada giyilebilecek. Ama mutlaka birçok kez dolanan boncuklu kolyeler, püsküllü, deri ipli, tahta boncuklu etnik takılar, sallantılı küpeler, tahta bileziklerle birlikte. Bütün bunlar, bohem tarzı tamamlıyor. Fötr şapkalar ve iri çiçek tokalar da bu eteklere çok yakışıyor.

Diğer yandan, 1950’ler modası da, fiyonk ve dantel detaylarla varlığını sürdürüyor. 50’lerin tüllü, volanlı, kabarık etekleri de seçenekler arasında. Renkli parlak kumaşlardan dikilmiş, içinden tüller sarkan bu romantik eteklerin boyu diz hizasında. Beli kuşaklı, pullu, boncuklu veya nakış işlemeli olan modellerden, hemen her markanın koleksiyonunda var. Üzerine şık bir atlet ve ince topuklu terliklerle gece kıyafeti olarak da giyilebilecek. Kabarık etekleri babet veya düz sandaletlerle gündüzleri de giymek mümkün. Herry, İpekyol, Park Bravo, Mango, Polo Garage, Topshop, Vakkorama, Roman, River Island, Derishow, Mudo Collection, Boyner ve YKM, en çok seçeneği bulabileceğiniz adreslerden birkaçı. Buralarda eteğinizle uyumlu takılar da satılıyor.

Her türlü renkler var bu yaz ama özellikle yeşil ve sarıyı bir arada giymek çok moda. Yeşil çiçekli bir etek, üzerine sarı bir tişört veya yeşil üstlerle altın görünümlü aksesuvarları birlikte kullanmak mümkün.

Etek boyları uzadı

Geçen yıl çok moda olan mini eteğin varlığı bu yıl hissedilmiyor. Süper mini jean eteklerin yerini bu yaz, diz altında biten veya topuklara kadar inen, kloş etekler aldı. Ancak bu sıcakta ne yapacağız diye kara kara düşünmenin alemi yok. Asimetrik kesimli, kat kat, uçuşan eteklerle, günlük hayatın koşuşturmasında çok rahat edeceksiniz.

Yorumlar

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yap

ETİKETLER

GALERİLER
Amasya gezelim görelim

Amasya gezelim görelim

71 hit 22 Mart 2012
Karadayı dizisindeki çay bahçesi

Karadayı dizisindeki çay bahçesi

14.676 hit 26 Şubat 2013
Pamukkale

Pamukkale

23 hit 15 Mart 2013
Amos Plajı

Amos Plajı

178 hit 4 Mart 2013
Çıralı Plajı

Çıralı Plajı

32 hit 4 Mart 2013
Çeşme Ilıca Plajı

Çeşme Ilıca Plajı

23 hit 30 Ocak 2013